Nou la Metropolitan Hospital: chirurgia ortopedică

Chirurgia minim invazivă a cunoscut o dezvoltare și o extindere marcantă în ultimii ani. În acest context nici chirurgia ortopedică nu a fost neglijată, bolile articulațiilor fiind din ce în ce mai mult abordate prin tehnici minim invazive precum ARTROSCOPIA.

În acest sens, începând cu 1 februarie 2016, Metropolitan Hospital lansează serviciile de chirurgie ortopedică, venind astfel în întâmpinarea nevoilor actuale ale pieței. Echipa de specialiști, cu o cazuistică multiplă și variată, formată din Dr. Florin Bica și Dr. Robert Badea, oferă o rezolvare rapidă și eficientă a problemelor ortopedice.

Intervențiile pot fi efectuate în condiții de siguranță maximă și cu aparatură de ultimă generație, putând astfel oferi pacienților noștri o chirurgie minim invazivă a articulațiilor la standare de vârf și în condiții de maxim confort.